KAPALI HALI SAHA

KAPALI HALI SAHA

Halk dilinle Kapalı Halı Saha olarak da anılan Kapalı Sahalar, saha yanları ve saha üzeri statik hesaplara uygun olarak konstrüksiyon sistemiyle kapatılarak yapılır. Konstrüksiyon üzeri branda veya cam elyaf malzemeden mamul oluklu malzeme ile kaplanır. Saha yanları istenirse açılır-kapanır yapılabilir.

Kapalı Halı Saha Yapımı için zeminde üçüncü ve dördüncü nesi sentetik çim halılar kullanılır. Reform Sports’un uzman ve deneyimli ekibiyle 6-8 haftada anahtar teslimi olarak yapılır.

Kapalı Halı Saha Yapımı ve Kurulum Maliyeti Nedir?

Kapalı halı saha yapımı öncelikle kapalı halı saha çeşidine göre değişmektedir. Kapalı halı sahalarda brandasac veya pvc kaplama olmalarına göre yapımında fiyat farklılıkları vardır. Ayrıca kapalı halı saha yapımında en önemli fiyat farkı boyutundan kaynaklanmaktadır.


Ticari amaçlı olarak yapılacak kapalı halı sahalar 20m x 40m ‘den başlayarak 30m x 5om ‘ye kadar yapılabilmektedir. En çok tercih edilen ve 7×7 kişinin rahatça top oynamasına imkan sağlayan kapalı halı saha ölçüleri ise 30m x 50m’dir. Ticari olarak yapılacak kapalı halı sahalarda 20m x 40m genellikle küçük olmakla birlikte fiyat performans olarak 25m x 45m kapalı halı saha yapımı tercih edilebilir.

Kapalı halı saha yapımında bir diğer önemli değişken ise seçilen suni çim halı fiyatıdır. Suni çim halı modellerimiz kendi üretimimiz olmakla beraber bir çok farklı çeşidimiz mevcuttur. Monofilament ve fibrile iplikten üretilmiş suni çim halılar, tek renk halılar, çift renk halılar, 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm suni çim halı modellerimizin fiyatlarını lütfen sorunuz. Halı saha suni çimleri granül dolgulu olmaktadır. Bu granül genelde siyah SBR olarak kullanılır. Ancak gri ve yeşil yüksek kaliteli granül türlerimiz de mevcuttur. Gri ve yeşil granül kullanımı da kapalı halı saha yapım maliyetini etkilemektedir.

Aşağıda kapalı halı saha yapımı ile ilgili teknik detayları, genel teknik şartnamemizi, suni çim halı kesitini, kapalı halı saha ölçülerini ve uygulama esnasında çekilmiş bazı fotoğrafları bulabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler :
spor sahası,futbol , halı saha , örgü futbol sahası , kapalı futbol sahası, saha aydınlatma,kale ,tenis , voleybol , mini kale ,saha fiyatı, çim çit
  • Site Yönetimi

    Henüz hiç yorum yok. Belki de ilk yorumu sen yapmalısın

Yorum Bırakın